Як продовжити плодоношення огірків?

Як продовжити плодоношення огірків?

У відкритому грунті огірки здатні плодоносити до 3 місяців, практично до настання перших осінніх заморозків. Однак часто збір урожаю закінчується в середині серпня. Що ж робити, щоб продовжити цей період?

Продовжити плодоношення огірків в позднелетний період можна, зберігши здоровими листя, тобто приділивши особливу увагу боротьбі з хворобами рослин. В умовах середньої смуги найбільшої шкоди їм наносять борошниста роса та несправжня борошниста роса.

Розвитку першої сприяє спекотна суха погода, другий – холодні ночі з рясними росами, які настають у серпні.

Ознаки хвороби

На листках з’являються багатогранні зелені маслянисті плями, які протягом 8-10 днів збільшуються в розмірах. Потім листя стають коричневими і через 2-3 доби засихають. Багато городників помилково вважають, що це результат випадання кислотного дощу.

Як продовжити плодоношення огірків?

Причини

Похолодання або великі перепади денних і нічних температур (вдень 25°С, вночі 10-14°С). Полив холодною водою або холодні дощі. Сильний конденсат на плівці (особливо в теплиці), від якого рослини постійно перебувають у вологому стані.

Як продовжити плодоношення огірків?

Заходи боротьби

При перших ознаках захворювання на 6-7 днів припиніть поливи та підживлення. Після цього обприскати розчином огірки Азофоса (його температура повинна бути не нижче 25°С) або іншими мідьвмісними препаратами. Вночі рослини додатково укрийте плівкою або іншим матеріалом, щоб зберегти цю температуру. Хороші результати дає обприскування розчином молочної сироватки (3 л на 7 л води з додаванням 1 ч.л. мідного купоросу).

Як омолодити огірки?

  • Не турбуйте рослини в серпні. Горизонтальні батоги, розташовані на землі, здатні формувати допоміжні коріння, підживлюють рослини. Зміна положення цих пагонів скорочує період плодоношення.
  • Захищайте огірки від хвороб: аскохітозу, антракнозу, бактеріозу, кладоспориоза, пероноспорозу, склеротиніозу. Для цього користуйтеся дозволеними фунгіцидами, а також стимуляторами росту (Экосил, Епін).
  • Оберігайте рослини від температурних стресів: захищайте від знижених температур в серпні – початку вересня, вкривайте на ніч. Вчасно знімайте урожай, так як “насінники” прискорюють старіння батогів.
  • У серпні поливайте огірки помірно і переважно тільки вранці. Вночі багато повітряної вологи, яку огірки добре вбирають листям, а на день їм треба запастися водою.
  • Для запилюють сортів всіляко залучайте бджіл посадкою серпневих і осінніх квітів, на які активно злітаються ці комахи.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *