Огірки на балконі – секрети високого врожаю

Огірки на балконі - секрети високого врожаю

Вирощувати на балконі можна різні овочі. Дізнайтеся, як отримати хороший урожай огірків у власній квартирі.

Вибираємо сорт

Головне – правильно підібрати сорт посухостійкий, тіньовитривалий, з середнім розміром аркуша, короткими міжвузлями, рясної зав’яззю і невеликими плодами. Якщо ви не знайдете спеціальні сорти балконних огірків, можете вибрати будь-який з сучасних партенокарпічних гібридів жіночого типу цвітіння.

Підготовка до посіву

Щоб отримати хороший урожай зеленцов, зупиніть вибір на південно-східному або східному балконі. Для посадки годяться найрізноманітніші ємкості: вазони, ящики, контейнери. Але краще, якщо вони будуть з подвійним дном (одне – з дренажними отворами, а друге – піддон).

Огірки дуже люблять воду і споживають її у великих кількостях. Тому потрібні часті і рясні поливи, але не перенасичення вологою. Все має бути в міру.

Грунт для огірків

Огіркам підійде будь-яка грунт, головне, щоб вона була пухкою і неглинистой. Ідеальний варіант – верхової або низинний торф, компостна земля, а також будь-які торфово-грунтові суміші. Оптимальна кислотність субстрату – рН 6,6-6,9.

Обрану ємність заповніть грунтом так, щоб до краю залишилося 3-4 див. Це дозволить з часом досипати або замінювати верхній шар грунту, коли він скінчиться. Враховуйте, що на одну рослину потрібно близько 5 кг ґрунту. При менших обсягах ризикуєте при неправильних поливах погубити рослина.

Посів на розсаду

При температурі повітря 25-26°С насіння можна посіяти прямо в ємності на балконі. У більш ранні строки краще не ризикувати і почати з розсади. Її краще вирощувати в стаканчиках об’ємом 200-250 мл. В цьому випадку коренева система буде розвиватися нормально.

Огірки на балконі - секрети високого врожаю

Обов’язково зробіть в них дренажні отвори і поставте на піддони. Посійте насіння у вологий грунт на глибину 2-3 див. Присипте вологою і поживним грунтом, просіяного через сито, і трохи ущільніть.
Після появи перших сходів поставте ящик в тепле і світле місце (20-25°С вдень і 19-20°С вночі). Пам’ятайте, що занадто висока температура призведе до витягування рослин.

Контролюйте температуру грунту. Вона повинна бути стабільно високою і не опускатися нижче 18°С. Інакше зростання сповільниться і рослини ослабнуть.

Вимагає розсада і підгодівлі. Першу проведіть комплексним мінеральним добривом (2-3 г/л) у фазі двох справжніх листочків, другу – у фазі трьох. Розчином повністю змочуйте грунт у горщику.

Пересадка рослин

Приступайте до неї на початку травня, якщо балкон засклений, або в середині місяця, якщо він відкритий. Оптимальний вік для розсади – близько 20 днів, коли у рослин є по парі справжніх листочків.
Для повноцінного росту та отримання хорошого врожаю потрібно передбачити варіант шпалери або опори для рослин довжиною близько 2 м (для дорослих рослин). Врахуйте, що з часом вазони з рослинами доведеться зняти з підставки і опустити на підлогу.

Полив і підживлення огірків

Поливайте балконні огірки відстояною теплою водою: в похмурі дні – 2-3 рази в тиждень, в сонячні – рясно і щодня. Поверхня грунту повинна бути постійно вологою.

Підгодовуйте рослини в середньому 1 раз на 10 днів. Підійдуть готові комплексні добрива: калієва селітра, нітрофоска, азофоска, а також Кеміра універсал і Кеміра польове, які містять всі необхідні мікроелементи.

Формування рослин

Коротка прищіпка бічних пагонів у нижніх вузлах стебла прискорить зростання у висоту і посилить налив зеленцов. Верхівку стебла можете формувати по-різному: пріщіпніте на рівні краю шпалери або трохи вище; перегнув, опустіть і пізніше пріщіпніте на висоті 50-60 см від поверхні горщика. Якщо потрібно посилити декоративний ефект, залиште досить довгі бічні пагони у нижній частині стебла.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *