Як зробити компост для вирощування печериць в домашніх умовах

Як зробити компост для вирощування печерицьДля вирощування печериць необхідний спеціальний живильний субстрат, оскільки у звичайному ґрунті ці гриби не ростуть. Ми розповімо, як створити для них відповідні умови, щоб отримати багатий врожай.

Технологія вирощування печериць досить складна, і далеко не всім вистачає терпіння возитися з цими грибами. Для полегшення процесу вирощування готовий компост для печериць можна купити в магазині, проте саме компостування не відніме у вас багато часу і сил, якщо ви вирішите робити це самостійно.

Приготування компосту для печериць

Існує кілька рецептів, за якими можна приготувати субстрат для вирощування печериць. Але в більшості з них використовуються одні й ті ж інгредієнти: пшенична або житня солома, гній різних видів (кінський, коров’ячий, свинячий, овечий, кролячий, пташиний послід та ін), гіпс (або алебастр). При цьому важливо правильно дотримати пропорції.

Приготування компосту для печериць
Готовий компост для печериць повинен бути насичений білками, полісахаридами і мати волокнисту структуру

Ми пропонуємо приготувати субстрат для печериць з наступних компонентів:

  • гній або послід – 100 кг;
  • солома – 100 кг;
  • суперфосфат – 2 кг;
  • крейда – 5 кг;
  • гіпс – 8 кг;
  • карбамід – 5 кг.

Готуємо субстрат для гливи в 6 кроків

1. Знайдіть підходяще місце. В ідеалі – забетонована простора ділянка під навісом, захищена від прямих сонячних променів і опадів.

2. Візьміть солому та гній у рівних частинах. Солому покладіть в чисту ємність, залийте водою і залиште на 2-3 дні для замочування.

3. У цей час приготуйте суміш з інших компонентів (крейди, гіпсу, карбаміду і суперфосфату). У вас повинен вийти порошок з однорідною структурою.

4. Укладіть компост пошарово. Спочатку на підготовленому місці розкладіть солому, змочіть її водою, посипте порошкоподібною сумішшю, потім покладіть шар гною і теж посипте порошком. Таким чином рекомендується укласти вісім шарів (4 – гною і 4 – соломи), при цьому повинен вийти штабель завширшки близько 1,3-1,5 м і висотою 1,5-1,7 м.

Схема приготування компосту для печериць
Схема приготування компосту для печериць

5. Незабаром субстрат почне пріти і нагріватися. Коли температура досягне 60-70°С (зазвичай через 3-5 днів), перемішайте компостну купу за допомогою вил і під час цього процесу додайте 1-3 відра води (поживний субстрат весь час повинен бути вологим, але при цьому вода не повинна стікати з нього).

Таким чином перемішуйте компост протягом місяця, проробляючи цю процедуру кожні 4-5 днів. За весь період приготування поживного субстрату на 100 кг соломи має бути витрачено близько 400 л води.

Як визначити, що компост для печериць готовий до використання? Субстрат повинен бути коричневим, помірно вологим, розсипчастим і без різкого аміачного запаху. Якщо ви стиснете невелику кількість компосту в долоні, його частинки не повинні прилипнути, при цьому на шкірі залишаться крапельки води. Якщо субстрат виявиться занадто вологим, добре перемішайте його і залиште на пару днів, щоб частина рідини, ще випарувалася.

6. Готовий живильний субстрат для печериць розкладіть в кілька дерев’яних ящиків, які помістяться на стелажах, і ущільніть.

Таким чином, у вас вийде 250-300 кг субстрату для домашнього вирощування печериць. Ну а далі читайте про вирощування шампіньонів в домашніх умовах для початківців.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *