Який спосіб вирощування огірків краще?

Який спосіб вирощування огірків краще?

На жаль, ні одна весна не обходиться без неприємних погодних сюрпризів, від яких особливо страждають теплолюбні культури і, зокрема, огірки. Щоб не залишитися без врожаю, багато вирощують їх відразу декількома способами: в плівковій теплиці, на відкритій грядці і в бочці.

У теплиці і на грядці

У минулому році огірки в теплиці плодоносити не хотіли, поки не досягли верху шпалери, було багато пустоцвіту, але дещо-як справа налагодилося.

Частину розсади висадила з теплички на відкриту грядку між редисом, зверху прикрила нетканим матеріалом. Рослини відмінно перенесли пересадку і досить швидко прижилися, а після збирання коренеплодів редиски ряди огірка зімкнулися і рівномірно покрили грядку.

До початку цвітіння тримала їх під нетканим матеріалом. В результаті грунтові огірки, на відміну від тепличних, краще зав’язували жіночі квітки і почали дружно плодоносити лише на тиждень пізніше, ніж в плівковій теплиці.

Огірки в бочці

Вирішила спробувати вирощувати і в бочці. Стару бочку набила органікою, сирої травою, додала зверху городньої землі і в останній декаді травня висадила розсаду у фазі 3-4 справжніх листків. Від разлагающейся органіки коріння огірка отримували тепло. До того ж, перебуваючи на висоті 1 м від землі, рослини легше переносили різкі коливання денної і нічної температури.

Коли огірки значно підросли і стали тіснити один одного, прорідила, залишивши всього 10 штук. Половину пустила по шпалері, а решта огіркові батоги просто звисали з бочки. Таким чином, бджоли мали відмінний доступ до квіткам. Огірочки зросли на славу.

Який спосіб вирощування огірків краще?

Чого не вистачає огірках?

Огірками я займаюся вже не перший рік, тому навчилася розпізнавати їх потреби за зовнішнім виглядом. Якщо бачу, що листя стає світло-зеленим, а плоди мають верхівки загострені, до того ж зігнуті, значить, у грунті замало азоту. Тоді готую розчин сечовини (1 ст. л. на 10 л води) і поливаю рослини під корінь. Але частіше використовую розчин коров’яку (1/3 відра 10 л води).

При нестачі калію по краях листя з’являється бліда каемочка, а вздовж жилок – темно-зелені плями, верхівки плодів розширені, а ті частини, які у плодоніжки, навпаки, сильно звужені. Та на цей випадок є у мене ліки – це добовий настій деревної золи (2 ст. на 10 л води).

Недолік фосфору можна визначити за синеватому відтінку і засохлих кінчиків листя. Та й зав’язі в такому випадку утворюються погано. Рятують положення справ 3 ст. л. суперфосфату. Розводжу його спочатку в невеликій кількості гарячої води і змішую з 10 л теплої води. Підживлення роблю тільки під корінь.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *