Опеньки на дачній ділянці – секрети високого врожаю

Опеньки на дачній ділянці - секрети високого врожаю

Збирати гриби на власній ділянці хоче кожен городник. Дізнайтеся, як виростити опеньки на дачі.

Існує кілька технологій вирощування опеньків. І у кожної з них принцип один – створити на садовій ділянці такі ж умови, за яких гриби ростуть в дикій природі. Сьогодні міцелій можна легко знайти в роздрібній торгівлі. Або ж принести грибницю з лісу.

Спосіб перший

Спочатку урожай вийшов, вважай, випадково: перебираючи принесені з лісу гриби, обрізки викидала під дерева. Так поступово почала утворюватися і розростатися грибниця, а через три роки на тому місці з’явилися перші опеньки.

Спосіб другий

Коли навесні спиляли частину старих яблунь, постало питання: куди подіти колоди і пні? Ідея з’явилася швидко! Прикрасила ними квіткові клумби, доповнивши суницею, мініатюрними декоративними чагарниками і, звичайно, грибами. Корчі, пеньки, гілки присипала тирсою, потім на 1/3 грунтом і злегка перемішала (основа субстрату повинна бути легкою, наближеної до рідних умов грибниці), а після обклала мохом.

Восени на підготовлену зволожене місце перенесла земляний ком з лісової грибницею. Додатково по всій клумбі розклала подрібнені капелюшки свіжозібраних опеньків. Спори з них легко рознеслися з водою і вітром, тому гриби ви-росли не тільки на квітковій клумбі.

Опеньки на дачній ділянці - секрети високого врожаю

Хоча опеньки рідко розвиваються на живих деревах, необхідно стежити, щоб грибниця не заразила плодові рослини – це може нашкодити їм. Тому краще вирощувати опеньки на чурбаках листяних порід (осика, дуб, береза, ясен) подалі від плодоносних садових дерев.

Спосіб третій

Два роки тому купила в магазині спеціальні дерев’яні палички (довжиною 5 см і діаметром 3 мм), заражені спорами грибів. Підготувала для них “житло”: дерев’яні колоди листяних порід (довжина 30-50 см, діаметр – не менше 15 см), в яких з торців і боків в шаховому порядку просверлила 10 отворів діаметром 1 см і глибиною 5-10 див. Оскільки чурбаки були сухі, перед внесенням міцелію замочила їх у чистій воді на день.

Після готові виїмки ввела до упору грибні палички і законопатила отвори мохом (можна стружкою або тирсою листяних порід). Потім колоди вертикально прикопала на глибину 20 см на відстані 50 см один від одного. Грунт навколо них протягом року систематично зволожувала.

Ось уже близько десяти років користуюся плодами свого грибного “творчості”, збираючи кожну осінь на 6 кошиків опеньків.

Грибницю слід заселяти в здорову, нещодавно зрубану деревину з високою вологістю.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.