Штамбові троянди

Штамбові троянди фотоЦі квіти відрізняються округлою кроною у разі, якщо щеплені гібридні сорти троянд і флорибунда або ж плакучої, якщо прищеплюються почвопокривні сорти.

Під час посадки троянди штамб необхідно нахилити в бік нижньої щеплення при його наявності і посадити троянди. У зимовий період року троянду потрібно укладати в аналогічний бік. В землю ставлять опору приблизно на 2-3 см від стовбура штамба. Висота опори повинна перевищувати висоту штамба щоб уникнути падіння крони. Штамб відтягують до опори після його зміцнення, а після підв’язують його під кроною, а також у підстави штамба в 10 см від землі.

Обрізка штамбових троянд

Гарне рясне цвітіння відбувається внаслідок обрізки відцвілих троянд. Відразу ж після видалення укриття у весняний період необхідно обрізати пошкоджені і віджилі пагони. Це робиться з метою підтримки форми квітки. Для кращої циркуляції повітря слід зрізати пагони, що ростуть усередину крони. Також необхідно позбавлятися від пагонів, що ростуть нижче місця, де квітка була щеплена на стовбурі штамба.

Підготовка зимового укриття штамбових троянд

Перш за все, акуратно знімають всю обв’язку і прибирають опору. Щоб уникнути нанесення ушкоджень квітці, можна зробити м’яку підкладку під штамб. А навесні, при піднятті троянди потрібно відразу ж поставити опору, щоб вітер її не поламав.

Час пригинання троянди – перші заморозки. Потрібно це зробити, коли температура ще вища-6-7 С. Пригинати потрібно при теплій температурі повітря ще до замерзання грунту, в іншому випадку пагони будуть ламкими і крихкими. Кореневу частину необхідно злегка підкопати і не прибирати грудку землі з кореневища. Це допоможе акуратно пригнути троянду.
Штамбові троянди фотоНавколо квітки необхідно видалити мульчу. У тому випадку, якщо грунт сухий, її слід добре полити за 1-2 дні перед пригибанием. Потім кущ троянди обробляють розчином з сірки, купоросу і пр. в цілях профілактики грибкових захворювань. Після квітки і листя бажано зрізати. Щоб полегшити догляд за рослиною, його можна обрізати. Хоча восени обрізку бажано не робити. Це пов’язано з тим, що якщо обрізати квітка, кінчики пагонів поступово наростять ранову тканина для захисту ушкоджень, що може призвести до розвитку захворювань. У разі якщо обрізка відбулася, необхідно застосовувати віск або спрей для профілактики захворювань.

Наступним етапом є зв’язування пагонів троянд. Для цього ідеально підійде синтетична мотузка, оскільки вона не згниє і не пошкодиться при видаленні укриття у весняний період. Обв’язку необхідно робити обережно і намагатися не пошкоджувати квітку. Потім викопують ямку глибиною 15-20 см. Її довжина повинна бути такою ж, як і висота самого куща і ширина повинна відповідати розміру рослини.
Із зворотного боку від підготовленої ямки потрібно розпушити грунт не лопатою, так як вона може пошкодити коріння, а садовими вилами на таку глибину, щоб звільнити кореневища.
Штамбові троянди фото

Далі необхідно нахиляти троянду в бік ямки, попередньо підібравшись до коріння троянди вилами, використовуючи їх як важіль. Щоб троянда не стала назад, її можна зверху притримати іншими вилами. Кущі троянд необхідно засипати землею до тих пір, поки пагони зникнуть з поля зору. Троянда не буде розправлятися під вагою землі.

Щеплення троянди роблять з боку ямки, тому нахил має бути у відповідну сторону. У цьому випадку тиск на місце щеплення зменшитися, і запобіжить його надлом. Кожен рік кущі троянд необхідно нахиляти в аналогічний бік.

Слід пам’ятати, що під час пригинання краще покласти троянду не відразу на землю, а на сухе листя. І вже пригнутую троянду засипають сухим листям, тирсою і землею. Рекомендується все це прикрити матеріалом, який не промокає.

Краще всього набувати штамби з щепленими морозостійкими сортами. З досвіду квітникарів троянди можуть виживати при мінусовій температурі до 25 °С і це не вплине на їхнє майбутнє цвітіння. Однак цей ризик не виправданий і краще все ж вкривати квіти на зиму.

Також можна обрізати крону на 15-20 см, видалити листя і скласти це в поліетиленовий мішок циліндричної форми, а потім зав’язати його нижче крони. Потім присипати це сухими тирсою і зверху пов’язати. Захистом від низьких температур послужать тирса, а від вологи врятує поліетилен.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Один коментар

  1. Одним словом просто краса!!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *