Яку плівку обрати для теплиць

Не дивлячись на те, що на ринку вже давно присутній стільниковий полікарбонат, багато дачників і садівники аматори все-таки воліють накривати свої парники і теплиці плівкою. Усвідомлення того, що можна раз витратившись більше не згадувати про це, приходить не відразу. І ось поки воно дрімає, десь у глибині несвідомого, садівник-любитель або дачник продовжує щовесни готувати свою теплицю до нового сезону і накриває її плівкою. Але перед тим, як спорудження захищає культивовані рослини від несприятливих зовнішніх впливів, буде накрито, наш господар ретельно буде вибирати для цих цілей плівку.

І так, що ж сьогодні пропонує наш ринок? Згадайте недалеке минуле, коли радянський садівник був обмежений у своєму виборі тільки однієї поліетиленовою плівкою. Сьогодні, принаймні, можна знайти чотири основних види плівки для теплиць, і безліч їх варіацій. Основним матеріалом, що користуються попитом у дачників, є все той же поліетилен. Його відносна дешевизна підкуповує багатьох. Сьогодні можна купити плівку для теплиць з того ж ПЕТу але армовану, що значно збільшує термін її служби. Зустрічається на ринку плівка для теплиць з полівінілхлориду (ПВХ). Така плівка ще більш стійка до агресивних зовнішніх впливів. І з’явилося ще одне ноу-хау – плівка з поліестеру.

Поліетиленова плівка для теплиць вважається одним з найпоширеніших матеріалів. На ринку існує великий асортимент такої плівки, що відрізняється своїми розмірами, товщиною та іншими властивостями. Продається вона рукавами, що дуже зручно для економії простору при транспортуванні. Але в рукаві криється її слабке місце – місце згину плівки. Воно першим вийде з ладу при сприятливих умовах. Бажано це місце перед використанням плівки проклеїти скотчем.

Армована плівка для теплиць є не що інше, як все той же поліетилен, але нанесений на армуючий шар, що складається з моноволокна. Цей шар виконаний у вигляді решітки, і вважається, що чим частіше ця структура, тим міцніше плівка. Армована плівка є більш кращою, так як додатковий шар дозволяє використовувати її не один сезон.

Плівка для теплиць з ПВХ коштує набагато дорожче своїх попередників, але зате тривалість її життя може скласти не менше п’яти років. Вона не боїться ультрафіолету, так як в її масу на виробництві вводять УФ-протектори. Крім того, полівінілхлорид є відмінним фільтром інфрачервоного випромінювання.

Плівка з поліестеру, мабуть, буде найдорожчим матеріалом для покриття дачних теплиць. Але зате термін її експлуатації може перевищувати більше десяти років. Вся маса плівки армується при її виробництві скловолокном. Саме це волокно і зумовлює її видатні характеристики. Випускається плівка різної ширини і намотується в рулони по сорок метрів. Така намотування дає перевагу при покритті досить великих об’єктів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *