Як розташувати грядки в теплиці

Багато починаючих садівників аматорів, піклуючись про продовольчу безпеку своєї сім’ї купуючи або самостійно майструючи теплицю, задаються одним і тим же питанням. І питання це звучить так: «Як розташовувати грядки в теплиці?» Іноді навіть досвідчених і затятих садівників відвідують сумніви щодо правильності організації грядок в парниках і теплицях. І дійсно, адже від правильного розташування грядок буде прямо залежати врожайність. Давайте спробуємо з вами, мої дорогі читачі, у цьому розібратися.

Серед, все тих же садівників любителів прийнято вважати, що розташовувати грядки необхідно з північної сторони до південної. Але така практика підходить не для всіх, вирощуваних у теплиці, овочевих культур. Найважливіше, з точки зору біології, це освітлення рослин у ранкові та вечірні години, коли сонце сходить і сідає. У ці періоди ніжні промені сонця найбільш переважні для ефективного фотосинтезу, для правильного розвитку рослин і формування плодів.

Якщо рослини не високі, то розташовувати грядки в теплиці можна традиційним способом. Якщо ж вирощуються високорослі овочеві культури, то розташування грядок повинно бути із західного боку до східної. Такий напрям дозволяє низьким ранковим променям сонця проникати уздовж рядів, і рівномірно освітлювати культивовані рослини. При нерівному ландшафті вашого присадибної ділянки найбільш сприятливою буде сторона має ухил на південь. На цій стороні ріст овочів і їх дозрівання будуть найоптимальнішими.

У разі якщо теплиця встановлена під нахилом, то розташовувати грядки в ній слід поперек до похилу. Це дасть можливість максимального розподілу сонячної енергії серед рослин.

З розташуванням ніби розібралися. Тепер торкнемося питання ширини грядок в теплиці. Тут слід виходити з міркувань освітленості рослин і зручності догляду за ним та зручності збору врожаю. Таким чином, грядки повинні бути не сильно широкими. Оптимальна ширина їх повинна складати близько 45 см. Це дозволить ефективно висадити рослини і правильно розрахувати вносяться добрива.

Так, наприклад, якщо у вас теплиця шириною 3 метри, то найбільш оптимальним варіантом розташування грядок і доріжок буде таким: ширина грядки близько 60 см, ширина доріжки близько 50 см. Для зручності грядки можна розбити на міжряддя.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *