Дельфініум — гордий і аристократичний красень

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Дельфініум — гордий і аристократичний красень

Квітникарі, яким вдалося виростити на своїй ділянці дельфініум, можуть по праву пишатися своїми успіхами. Квітка являє собою суміш трепетною краси, примхливої вдачі і оригінального будови. Відтінки колірної гами, в якій дельфініум може постати перед поглядами дивляться, включають в себе безліч кольорів – синій, блакитний, фіолетовий, білий, рожевий, а також змішані варіанти.

За свій неповторний шарм квітка отримав характеристики примхливого, але чарівного рослини. Вирощування дельфініума багаторічного на ділянці стало якимсь подвигом серед звичайних дачників, адже догодити всім примхам квітки досить складно. Тим не менш, всі квітникарі, які досягли хороших результатів у цій непростій справі, з гордістю можуть запрошувати до себе друзів, щоб помилуватися морем ніжних квітів, заповнюють галявини.

Дельфініум буває як однорічний, так і довгострокові. Є сенс посадити у себе багаторічні квіти, приділивши їм один раз увагу і милуватися незвичайною красою квіток подальші кілька років. Звичайно, квітка потребує догляду, але забезпечуючи йому необхідні умови, можна отримати гідну віддачу. Квітникарі виділяють найбільш шикарні види, зараховуючи до них Новозеландські дельфініуми. Ці рослини досягають 2 м у висоту, з гофрованими махровими пелюстками, квітки яких можуть досягати 9 см. у діаметрі. Новозеландські і марфинские гібриди – найпопулярніші сорти серед сьогоднішніх видів квітів. Вони відрізняються хорошою зимостійкістю і великими оригінальними квітками, часто з контрастною серединкою іншого кольору, відмінного від самих пелюсток.

Як розвести у себе дельфініум

Як розвести у себе дельфініум

Бажаючі зайнятися розведенням цього прекрасного квітки мають запастися терпінням. Вирощування з насіння дельфініума – один із способів розмноження квітки. Поряд з цим способом можна розводити квіти за допомогою ділення куща, живцювання і з допомогою нирок. Неважливо, в яких цілях буде вирощуватися цей красень – для власного задоволення, з інтересу або на продаж – підготуватися до відходу за ним, необхідно ретельно.

Початок діяльності з вирощування квітки зазвичай припадає на кінець лютого. Насіння до посіву повинні зберігатися в холодильнику, перебування їх у теплі загрожує тим, що вони можуть втратити властивості схожості. Знезараження насіння необхідно провести з допомогою марганцівки, помістивши їх в мішечок з марлі і опустивши в розчин густо-рожевого кольору. По проходженні 20 хвилин насіння виймають з розчину і промивають в проточній воді, не витягуючи з мішечка. Після цього розчин розводиться «Епін» в пропорції 2 краплі на 100 мл, у ньому на добу замочуються насіння.

Підготовка ґрунтового субстрату полягає в наступному: для хорошої рихлою і родючого грунту дельфиниуму потрібно змішування торфу, компосту, піску і садової землі з додаванням перліту. Отримана суміш повинна прогрітися на водяній бані протягом години – така процедура повинна убити всі грибні спори та завдатки бур’янів. Після цього підготовлені контейнери укладається грунтовий субстрат і злегка утрамбовується. На поверхню розміщуються насіння квітів, зверху їх присипають шаром землі та ущільнюють.

Дельфініум воліє темряву під час пророщування насіння, тому контейнери слід накрити склом і чорною плівкою і поставити на підвіконня. Температура повітря в приміщенні повинна підтримуватися близько 10-15°С протягом трьох днів, потім контейнери з насінням переміщуються в холодильник на два тижні. Після цього майбутні красунчики повертаються на колишнє місце, на вікно. Протягом тижня плівка зі склом знімається для провітрювання, зтрушуються краплі, присутні на поверхні. Протягом тижня відбувається пророщування насіння, важливо не упустити цей момент.

Висаджування розсади у відкритий грунт

Висаджування розсади у відкритий грунт

Молоді рослини повинні досягти того стану, коли у кожного паростка з’явиться по 2-3 нових загострених листочка. В цей час саджанці можна пікірувати для подальшого дорощування. Ємності для кожного паростка мають бути обсягом близько 200 мл. В них буде відбуватися ріст розсади до моменту розміщення її на відкритій поверхні в саду. Температура повітря не повинна перевищувати 20°С, свіже повітря повинне надходити до паросткам з початку травня, коли відкриваючи вікно, паростки не прибираються з підвіконня і поступово загартовуються.

З настанням стійкого тепла контейнери іноді потрібно виставляти на сонце, щоб паростки звикали до світла. Під час вирощування молодих рослин в контейнерах потрібно кілька разів провести підживлення. Для цього підійде «Агрікола», розведена у воді. Полив з добривами слід проводити максимально обережно, уникаючи потрапляння рідини на ніжні листочки. Періодичність внесення добрив повинна становити 2 тижні. Сигналом до висаджування квітів у відкритий ґрунт послужить легке витягання рослин з контейнера разом із землею. При цьому буде помітно, що кожен земляний ком щільно повитий корінням.

Місце для гарного самопочуття дельфініума повинно бути ретельно підібрано заздалегідь. У першій половині дня місце посадки квітів має бути яскраво освітлене сонцем, у другій же вітається півтінь. Ні в якому разі не можна саджати ці примхливі квіти в грунт з застоєм вологи, дельфініум не перенесе такого випробування. Сильні вітри також не повинні турбувати квіти в їх затишному куточку. Так що вибір майбутнього «житла» для квітки-аристократа – ответственнейшее заняття.

Після того, як відповідний куточок знайдений, обробляється грунт для посадки молодих паростків. Викопуються посадочні ями 40*50 см в ширину і глибину. З заповнюють половиною відра перегною, змішаного з комплексним добривом в кількості 2 ст. ложок і половиною склянки золи. Отриману суміш потрібно ретельно перемішати, інакше добрива можуть обпалити коріння рослини. Потім в ґрунті робиться поглиблення, в яке поміщають саджанці, отримані з контейнерів. Вони засипаються землею, утрамбовували і поливаються. Молоденькі саджанці перший час повинні бути укриті пластиковими пляшками, поки не стане помітно, що вони стали набирати в рості і добре вкоренилися.

Догляд за рослиною

Догляд за рослиною

Підгодівлю слід проводити настоєм коров’ячого гною, розведеного у воді (1:10), після досягнення квітами зростання 15 см., з подальшим мульчуванням грунту. При висоті квітки в 30 см. потрібно приступати до проріджування рослини. Видаляються слабкі внутрішні пагони – це покращує стан сильних стебел. Коли дельфініум підросте до 50 см. навколо кожного стебла вкопують за три опори для підв’язки. Наступного разу підв’язку проводять при досягненні квіткою 120 см.

Застою вологи квітка не любить, але полив проводити все ж необхідно, особливо, якщо літо видається посушливим і основна спека припадає на момент формування суцвіть. Кожен кущ повинен отримувати не менше 2 відер води в тиждень.

Після того, як пройшла пора цвітіння, у дельфініума слід зрізати непотрібні суцвіття. Наприкінці осені красень порадує своїх господарів ще раз, не особливо рясним, але таким же красивим цвітінням.

Для підготовки до зими у квітки зрізують листя і замазують зрізані верхівки порожнистих стебел глиною, щоб уникнути попадання води всередину. Рослина холодостійка, але прикривши його гіллям на зиму, можна врятувати квітку від неприємностей, які загрожують перепадами температур.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *