Як стелити лінолеум

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Лінолеум, як підлоговий матеріал, відомий давно, і його способи укладання, а точніше сказати, технології укладання розроблені до дрібниць. Але багато заміські забудовники бачать в технології тільки укладку лінолеуму в одну смугу і вважають її досить легкою, що і є насправді.

Але іноді площа приміщення не дозволяє відразу одним рулоном закрити всю поверхню підлоги, а це говорить про те, що є необхідність укладання лінолеуму в дві смуги. Ось тут-то і виникають складнощі, тому що стик між смугами по технології укладання необхідно зварити.

Але все по порядку, і будемо в цій статті відповідати на питання, як стелити лінолеум, використовуючи різні способи його укладання. Як і будь-який будівельний процес, укладання лінолеуму починається з підготовки статевої поверхні.

Підготовка поверхні підлоги до укладання лінолеуму

Вибір кольору лінолеуму

Вибір кольору лінолеуму

Це дуже важливий процес, тому що укладати даний підлоговий матеріал потрібно тільки на рівну поверхню. Це повязано з тим, що лінолеум не є тим матеріалом, який має високу міцність на вигин. Тому за певних навантаженнях на його поверхні починають зявлятися тріщини, які згодом призведуть до зламу матеріалу і виведуть його з ладу. Ось чому до статевого основи предявляються такі підвищені вимоги.

Якщо говорити про заснування статі, то часто лінолеум в заміському будівництві укладається на бетонну або деревяну основу. І тут доведеться підходити до процесу укладання строго відповідно до матеріалу, з якого підставу зведено. Якщо це бетонну підлогу, то його доведеться вирівняти і закрити всі дефекти. Як це можна зробити? Та все дуже просто, необхідно залити тонку бетонну стяжку в вигляді наливної підлоги. Вона закриє всі вади підстави і зробить підлогу досить рівним.

А ось з деревяними підлогами клопоту більше. Тут і тріщини на самих дошках, зазори між ними, а якщо підлога лежить в приміщенні вже давно, то це говорить про те, що скрип, провали і нерівності звичайна справа. І тут доведеться попотіти, щоб зробити даний вид підлог придатним під укладку лінолеуму.

По-перше, необхідно обстежити всі дошки деревяної підлоги і виявити дефекти матеріалу. З тріщинами і сколами розібратися найлегше, для цього можна просто зашпаклювати їх. А ось зазори між дошками створюють зазвичай великі проблеми. Якщо вони не великі, то їх можна закрити шпаклювальним матеріалом, змішаним з клеєм. А з великими розмірами боротися можна тільки двома способами.

Перший, це процес згуртовування підлог. Для цього піднімають дошки, між якими виявлені великі зазори, і їх ущільнюють, зрушуючи до сусідніх. Після чого проводитися кріплення. Другий, установка клинів між дошками в місця зазорів. Для цього зазвичай використовуються деревяні рейки клиноподібної форми, які вставляються в зазор і кріпляться до лагів за допомогою саморізів. Зверніть увагу, що клиноподібна рейка встановлюється меншою стороною вниз.

Коли з зазорами буде закінчено, необхідно вирівняти поверхню деревяної підлоги за допомогою рубанка, тобто вручну. Але є спосіб простіше. Правда, для цього доведеться використовувати шліфувальну машинку, де будуть потрібні навички роботи з нею.

Але іноді навіть ці заходи не призводять деревяну основу до необхідних умов. І тут може допомогти тільки використання фанери, яку укладають на дошки. Але навіть в цьому процесі є свої хитрощі. По-перше, фанеру укладають на клей, яким клеять паркет. По-друге, монтаж листів фанери проводитися, так би мовити, зі зміщенням, тобто, у вигляді цегляної кладки.

Утворилися між листами зазори закладають мастикою. Для кращого кріплення фанеру можна пробити цвяхами. І останній етап – це обробка фанерних листів одним шаром оліфи. Пол готовий під укладання лінолеуму. До речі, зробити все це самому, тобто своїми руками, не складно.

Підготовка лінолеуму

Зверніть увагу, коли будете купувати лінолеум в магазині, в якому становищі він складувати. Рулон цього підлогового матеріалу повинен завжди перебувати у вертикальному положенні. Після того, як лінолеум доставлений в приміщенні, його необхідно розгорнути і протримати так кілька днів.

Це робиться для того, щоб складки, які будуть на ньому в обовязковому порядку, розпрямилися. Для прискорення даного процесу можна на складки покласти важкі предмети. Але якщо ці заходи не привели до вирівнювання складок, то фахівці радять повернути такий лінолеум в магазин.

Укладання лінолеуму

Якщо розміри кімнати дозволяють настелити лінолеум в одну смугу, то даний процес можна зробити самому, не вдаючись до допомоги фахівців. І тут існує два способи.

Спосіб перший. Для цього покладений на підлогу лінолеум складають навпіл уздовж смуги. Після чого обробляють підставу підлоги спеціальним клеєм, для цього можна використовувати:

  • Малярський валик;
  • Малярську кисть.

    настил лінолеуму

    настил лінолеуму

Потім лінолеум розгинають і укладають половину на оброблену клеєм поверхню. Але необхідно відразу ж попередити, що клей після нанесення на підлогу повинен хвилин так двадцять постояти на відкритому повітрі. Після точно таку ж операцію можна провести з іншою половиною матеріалу.

Спосіб номер два. Тут використовується двосторонній скотч. Його розміщують по всьому периметру приміщення, знімають захисну плівку і починають настилати лінолеум. Укладання проводитися точь-в-точь, як і в першому способі. Тобто матеріал складається навпіл, спочатку укладається одна половина, потім інша.

Але з приміщеннями великих розмірів, де планується укладання лінолеуму, доведеться використовувати спосіб зварювання матеріалу. Їх так само два:

 

  • Холодне зварювання;
  • Гаряча зварка.

 

Холодне зварювання – це найпростіший зварювальний спосіб, тому його провести може будь-який господар будинку. Тому відповідаючи на питання, як склеїти лінолеум, можна сказати, що для цього необхідно використовувати клей для лінолеуму. Але сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує два види клею: клей «А» і «С». Який використовувати, вирішувати вам, але технології їх використання трохи відрізняються один від одного.

Якщо обраний клей «А», то буде потрібно ще і скотч, який укладається на стик між смугами лінолеуму. Потім його треба розрізати уздовж, і нанести на стик клей. Коли клей підсохне, скотч прибирають. З клеєм «С» немає таких проблем, як використання скотча. Його просто наносять на стик, дають час на висихання і експлуатують лінолеум.

Гаряче зварювання своїми руками не провести. Тут необхідне спеціальне обладнання і навички роботи на ньому. До того ж даний вид зварювання вимагає деяких додаткових матеріалів. Наприклад, спеціальний полімерний шнур, який є скріплює речовиною в процесі зварювання смуг лінолеуму.

Даний шнур вставляється в апарат, який схожий на фен, до речі, принцип його роботи чимось і нагадує роботу фена. Прилад нагрівається до + 350С, і після цього їм починають проводити зварювальний процес. Фен переміщається уздовж стику смуг лінолеуму точно паралельно таким чином, щоб капає розплавлений шнур потрапляв в зазор. Цей процес починається з будь-якого боку і ведеться до половини приміщення.

Після цього, використовуючи спеціальний серповидний ніж, необхідно зняти невеликий шар полімерного матеріалу, поки він ще не охолов.

Потім апарат переміщається в іншу сторону, і все те ж саме відбувається з протилежного боку. Але зверніть увагу, що в середині кімнати зварювальний шов повинен бути покладений внахлест. І знову в руки береться ніж і знімається шар розплавленого шнура. Після того, як заповнений полімером зазор охолов, можна зняти його залишки до поверхні лінолеуму.

Ось таким чином можна настелити лінолеум в заміському будинку. Сьогодні вже не використовуються способи із застосуванням цвяхів і схожих на них кріпильних матеріалів, які тільки псували цей підлоговий матеріал. Як бачите, постелити лінолеум, використовуючи прості способи укладання, не складно. Потрібна інформація, вона вам надається. А досвід і навички прийдуть в процесі монтажу. До речі, на цій сторінці сайту розміщено відео, перегляньте його і вам відразу стане все зрозуміло.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *