Лілії в саду

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Лілії в саду

Ще з часів далекої для нас давнини лілії символізують досконалість і красу. Милуючись їх стрункістю і вишуканістю, відчуваєш, з якою любов’ю Творець «прикрашав» наряд лілій. Витончені форми, чудова гармонія кольорів, листя і стебел принесли цій квітці популярність і всесвітню славу. Є припущення, що назва лілій бере свій початок від слова «лейрион», що давньогрецькою означає «біла», або від слова «ліліум», що на древнекельтском означає «чисто білий».

Сміливо можна сказати, що на землі ні одна квітка не стала об’єктом великої кількості міфів і легенд, як ця. Одна з давньогрецьких легенд говорить, що коли мати богів Олімпу Гера (а у римлян її називають – Юнона) якось годувала проти своєї волі немовля Геракла, то бризки молока впали на небо і стали зірками Чумацького Шляху, а ті які впали на землю – білосніжними ліліями. У євреїв є сказання, за яким лілія стала свідком спокуси Єви, але сама при цьому цілісність не втратила. Капітелі величезних колон в Соломоновому храмі мають форму як у лілій.

Лілії в саду

Існує навіть додання про те, що колиска з пророком Мойсеєм зупинилася під лілією жовтої, яка росте серед очерету. Лілія є улюбленим художньо-декоративним мотивом у стародавніх римлян, єгиптян, ассірійців і греків. Самою великою любов’ю лілії користувалися в Стародавньому Римі, там її після незрівнянної троянди вважали першою квіткою.

Вважається, що саме завдяки стародавнім римлянам культура білої лілії була поширена по країнам Європи. До всього перерахованого лілія є ще і грошовим знаком. Її зображення було на римських монетах, а також французьких флоринах ще часів Людовика 9-го, а Людовик 14-ий свого часу запустив в обіг гроші, що мають форму срібних та золотих сережок. Французького короля взагалі називали Королем лілій, а саму Францію країною лілій.

В середній смузі можна здійснювати вирощування практично будь-якого сорти лілій, крім субтропічних сортів. Найбільш морозостійкі і невибагливі Азаитські і Мартагони, більш вимогливі Орлеанські і Трубчасті, вони також є морозостійкими. Білосніжні гібриди найбільше люблять сонце. Американські гібриди – самі примхливі, а також гірше всього поширені у нас. У наших садах найчастіше зустрічаються кілька сортів, які найбільше полюбилися.

Лілії в саду

Лілія білосніжна – найдавніша з вирощуваних людиною лілій. Досить сонцелюбива високо рослина з білими запашними трубчастими квітками, які розташовані у верхній частині стебла горизонтально.
Велична і ефектна лілія королевська. Вона брала участь у створенні Орлеанського і Трубчастого гібридів. Запашні великі трубчасті квітки білого забарвлення усередині з жовтим центром, зовні пелюстки пурпурові або рожеві.

Велична і витончена лілія кучерява. Від неї походять гібриди Мартагон. В гроновидному довгому суцвітті, має від 20 до 40 чалмовидних дрібних квіток. Крім бузкового основного кольору зустрічаються форми з темно-червоними, світло-червоними, бузково-рожевими, жовтими або білими квітками, з цятками на них або без.

Лілії в саду

Лілія даурська. Мала широке використання для отримання сортів лілій розділу Азаитських гібридів. В суцвіття входить від 5 до 10 квіток кубковидной форми, які спрямовані вгору. Мають забарвлення від темно-червоного до світло-оранжевого кольору.

Лілія тигрова є родоначальником величезної кількості сортів лілій, які відносяться до розділу Азаитських гібридів. Один з найдавніших культивованих видів цієї квітки. Чалмовидной форми квітки червоно-оранжевого забарвлення з темними цяточками великих розмірів.

Дуже красива Лілія прекрасна (її ще називають червона лілія) є одним з прабатьків сортів лілій, які відносяться до розділу Орієнтальних. В гроновидному суцвітті близько 20 квіток з сильним ароматом, чалмовидної форми, у яких пелюстки мають хвилясті краї і до середини від підстави покриті численними виростами. Існує безліч різних форм у природі, які відрізняються ступенем плямистості пелюсток і забарвленням квіток (від темно-малинового і до чисто-білого).

Лілії в саду

Різноманітність лілій таке велике, що який би у Вас не був варіант дизайну саду, обов’язково можна щось підібрати: від рослин високого зросту для заднього плану Вашого квітника до низеньких бордюрних лілій, від яскравих чорно-вишневих і вогняних до ніжних і білих забарвлень. Використовуючи сорти різні за термінами цвітіння, Ви можете з кінця травня і до жовтневих заморозків милуватися красою квітів лілій.

Піковим місяцем для них вважається липень. Їм варто підібрати гідне оточення, однак слід пам’ятати, що лілії в своїй більшості досить високорослі рослини (50-200 сантиметрів), тому їх краще всього розміщувати або в солітерних посадках або в квітниках на задніх планах.

Тільки враховуйте в обов’язковому порядку біологічні особливості різних груп і видів – теплолюбивость, посухостійкість, зимостійкість. Лілії погано виглядають в геометрично правильних квітниках – рабатках і клумбах. Їх краще розмістити куртинами або групами. Можливі змішані або одно сортні посадки в одному місці або в комбінації з багаторічниками і однорічниками.

У ході створення квітника з лілій слід пам’ятати про поєднання забарвлень різних сортів і рослин сусідніх з ними. До високих струнких рожевих лілій в супутники підбирайте рослини розкидисті, які мають виразні листя великих розмірів: папороті, функії, астильби, півонії.

Лілії в саду

Вдалою буде комбінація з півоній, флоксів, дельфініумів і махрових лілій в поєднанні з рослинами весняної пори: тюльпанами, нарцисами, примулами. Оригінально виглядає міксбордер з весняних гладіолусів, ірисів і жовтих лілій з вічнозеленими чагарниками на тлі, які мають осіннє яскраве забарвлення листя: бруслини, рододендрона, магонії, барбарису.

Дуже ефектно виглядають групки з 5-7 лілій одного сорту, які висаджені на газоні. Лілії досить цікаво поєднуються з невеликими хвойними рослинами: ялівцями, туями, кипарисовиками. Їх легка тінь захищає від висушування і перегрівання землю, а опале листя зберігають від морозів цибулини. Вже давно помічено, що лілії краще всього цвітуть і ростуть поряд з трояндами, так і самі троянди від такої компанії цвітуть багатше й пишніше.

Лілії в саду

Всі лілії потребують дбайливого догляду. Приділіть їм у саді захищене від вітру тихе місце з легким, пухким суглинним грунтом – від слаболужного до слабокислого. Важливо щоб це місце було з достатньою сонячним освітленням, проте в середині дня краще, щоб на нього падала легка тінь від чагарників або дерев.

Лілії погано ростуть під деревами великих розмірів: їм там дуже голодно і сухо. Глибока тінь від будівель теж створює ліліям незатишну атмосферу, особливо навесні, коли для успішного цвітіння і росту треба щоб добре прогрівавлся грунт. Лілії для оформлення саду можна вирощувати у вазонах або контейнерах. Професіонали рекомендують для букета не зрізати більш ніж половину стебла, в іншому випадку цибулина в наступному сезоні буде ослаблена і не зацвіте.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *