Майструємо доріжки зі спилів колод

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 1,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Майструємо доріжки зі спилов колод

Акуратно заасфальтовані доріжки – важлива частина красивого саду. Крім головних робочих доріжок з плитки, в саду зазвичай прокладають та допоміжні, які можна зробити, наприклад, з спилов колод. Це економічний і доступний матеріал, який відмінно поєднується з дерев’яними спорудами.

Стежками з спилов приємно ходити, з часом вони набувають особливу чарівність і мальовничість. За таким покриттям легко доглядати, і воно може прослужити до 10 років. До того ж, виготовити такі дерев’яні стежки досить просто. Спочатку потрібно роздобути стовбури дерев, рештки толстого брусу квадратного перерізу або профільовані колоди, а потім за допомогою ланцюгової бензопили заготовити елементи мощення. Якщо довжина шини інструменту буде перевищувати діаметр колоди, то зробити рівною поверхню поперечних спилов неважко.

Дерев’яна бруківка

На товстих стовбурах дерев пропив можна робити по колу на довжину шини пилки, перекочуючи колоду і фіксуючи його підставками. Зазвичай колоди розпилюють на плашки товщиною 10-12 см і діаметром 7-45 див. При однаковій висоті укладати спіли набагато простіше. Тому потрібно заздалегідь виготовити шаблон: рейку з перемичкою на висоті 10-12 см від краю. Удвох пиляти сподручней: помічник буде прикладати рейку з міткою до колоди.

Скільки потрібно чурбачков для суцільного мощення, залежить від ширини і довжини стежки. Якщо робити покрокову доріжку з дуже товстих колод, розрахувати кількість чурбачков взагалі не складе великої праці. Адже елементи мощення треба укладати з розривами, відповідними довжині кроку, а проміжки заповнювати шматками дерну.

Майструємо доріжки зі спилов колод

Підготовка траншеї

Після заготівлі дерев’яної бруківки для доріжки з суцільним дерев’яним покриттям можна приступати до риття траншеї глибиною 20-25 см по заздалегідь наміченій лінії. Якщо грунт на ділянці рихла (торф’яна або піщана), на дно траншеї бажано укласти чорний товстий нетканий матеріал або геотекстиль, який допоможе зберігати рівень поверхні стежки рівною. Потім в ложі треба насипати і розрівняти крупний пісок шаром 10-15 см На пісок викласти плашки, повертаючи і підганяючи їх один до одного. Порожнечі, що утворилися, заповнити плашками меншого діаметру. Щоб чурбачки підігнати по висоті, можна використовувати кувалду. В ідеалі спіли в траншеї не повинні гойдатися при навантаженні. Перевірити рівність поверхні доріжки можна за допомогою довгої дошки.

Чим обробити доріжку?

Останній етап будівництва – заповнення щілин між спилами піском або дрібним гравієм. Треба кілька разів пролити доріжку водою з лійки і додати пісок в ті місця, де він осів. До краях доріжки необхідно підсипати землю. Щоб подовжити термін служби стежки, для захисту деревини від передчасного гниття треба періодично (наприклад, восени) обробляти доріжки фунгіцидом. Найпростіший і надійний препарат – розчин мідного купоросу, приготовлений з розрахунку 500 г на 10 л води.

Майструємо доріжки зі спилов колод

Щоб під час дощу не посковзнутися на вологій деревині, кожну весну спіли слід чистити жорсткою металевою щіткою. Між іншим, деякі дачники воліють перед укладанням чурбачков в траншею просочувати їх відпрацьованим машинним маслом. Такі плашки зазвичай фарбують у чорний колір.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *