Майструємо теплицю-піраміду з системою поливу

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Теплиця зі старих віконних рам

Пірамідальна конструкція теплиці дозволяє вловлювати сонячні промені максимальна кількість часу, а також рівномірно розподіляти їх. Крім того, така теплиця красива і зручна.

Теплиця являє собою піраміду з восьмигранним підставою, яка витягнуте в довжину. Окремі частини підстави можуть бути зварені або скріплені між собою пластиною на саморізи або болти. На пластині (на рівні стику) наварен металевий штир під нахилом: його довжина не більше 5 см, а діаметр не повинен перевищувати 16 мм – на цей штир буде одягатися похила стійка.

Схема збірки дуже проста:

  • вирівнюємо ділянку (якщо не заливати фундамент), на якому передбачається розташування піраміди;
  • озброївшись рулеткою і старої викруткою, креслимо на землі контур підстави;
  • по контуру збираємо підстава, скріплюючи окремі його частини пластинами;
  • проводимо викруткою по землі 2 діагоналі і відзначаємо місце перетину як центр конструкції;
  • встановлюємо у центр тимчасовий опорний стовп з муфтою нагорі (у неї вкручені по колу 8 шпильок М8-80), яка тримається на шплинте;
  • встановлюємо на нижні штирі похилі стійки – їх верхні краї повинні проходити між болтами муфти;Теплиця зі старих віконних рам
  • після того, як всі 8 стійок встановлені, на болти вгорі накидаємо притискні планки і фіксуємо стійки за допомогою гайок.

Теплиця зі старих віконних рам
Після складання каркаса переходимо до системи поливу.

По периметру підстави прокладаємо металопластикову трубу, в якій попередньо робимо отвори 0,5-1,5 мм через кожні 5-10 див.

Теплиця зі старих віконних рам

Один кінець цієї труби йде по похилій стійці на серединну опору, за якою її прокладаємо так само, як і внизу. Інший кінець труби з задньої частини піраміди виходить назовні. З’єднуємо його з шлангом, який, у свою чергу, запитываем від многолитрового бака, розташованого на узвишші. Тиск, який створюється стовпом води, зробить полив м’яким, а невеликі отвори в трубці додадуть струменях легкість, що позитивно позначиться на якості поливу.

Можна під’єднати полив до системи водопостачання, але тоді доведеться поставити кран, яким потрібно буде регулювати напір води.

В процесі експлуатації, якщо це необхідно, виготовляємо з того ж профілю рамки по контуру однієї або кількох бічних сторін із зменшенням кожного лінійного розміру на 1-2 див. Верхня частина такої рамки повинна мати два паралельно приварених шматочка труби невеликого діаметру. На серединної опорі точно такі ж трубочки, і разом вони повинні знаходитися на одній прямій. Усередину вставляємо шворінь (палець, болт або щось подібне) – рамка може відкриватися.

Що стосується дверей, то точно така ж рамка (тільки з саморобними шарнірами збоку) чудово її замінить.

Теплиця зі старих віконних рам

Теплиця зі старих віконних рам

Покриваючи теплицю полікарбонатом, кожну боковину робимо, що складається з двох незалежних частин. А верх, де стикуються всі похилі стійки, закриваємо ковпачком із жерсті (жерстяної коло з вирізаним сектором скручуємо до отримання необхідного конуса і краю заклепываем).

Теплиця зі старих віконних рам

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *