Мощення доріжок каменем

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Мощення доріжок каменем

Доріжки на ділянці – важливі з’єднувальні елементи між такими об’єктами, як альтанка, патіо, басейн, барбекю і т.д. При їх мощенні каменем важливо зробити все правильно.

Перш ніж розпочати мощення доріжок, бажано намалювати план ділянки і нанести на нього не тільки наявні зони (їдальню, ігрову, відпочинку та ін), але і великі дерева, кущі, клумби, гірки, а також майбутні доріжки. Вони обов’язково повинні повторювати стилістику саду, бути відповідної ширини.

Робимо мощення приблизно на 3-5 см вище рівня землі. Це потрібно для того, щоб після весняної усадки грунту камінь не занурився в грунт. Ухил робимо під кутом до 4% для відтоку води.

Етапи створення доріжок

1 етап: розмітка. Намічаємо напрямок і ширину майбутньої доріжки за допомогою кілочків і мотузки.

2 етап: робимо підставу. За виробленою розмітці знімаємо шар грунту завтовшки приблизно 30 см. На дно кладемо гидропленку, насипаємо пісок (10 см) і шар щебеню (10 см). Все це заливаємо водою і гарненько утрамбовуємо. Чим щільніше ви зробите подушку, тим надійніше буде верхня частина конструкції.

Мощення на бетон

Опалубку робимо у вигляді короба без дна. Її ширина повинна бути рівна ширині доріжки. А висота має бути такою, щоб опалубка виступала над поверхнею землі на 10 см

Заливаємо розчин (1 частина цементу і 3 частини піску), потім укладаємо камені: спочатку великі, а між ними дрібніші.

Щілини між каменями можна зробити кількома способами:

 • засипати землею і посадити низькорослі багаторічники (пряні трави і ґрунтопокривні квіти);
 • залити в тріщини цементний розчин.

Шви між каменями потрібно намагатися закладати якомога акуратніше, так як від цього залежить зовнішній вигляд майбутньої доріжки. Використовуйте спеціальні барвники, щоб надати цементного розчину контрастний колір.

Існує ще один спосіб мощення кам’яних доріжок на бетон. Заливаємо цементний розчин шаром 15 см, попередньо встановивши опалубку. Щоб бетон не растрескивался при висиханні, кілька разів в день поливаємо його водою. Опалубку знімаємо тільки після того, як повністю застигне розчин. Всипаємо сухий пісок шаром 5 см і заглубляем в нього каміння. Щілини, що утворилися також засипаємо піском і поливаємо все водою.

Мощення доріжок каменем

Мощення на вологу піщано-гравійну “подушку”

Проводимо підготовчу роботу за описаним вище принципом:

 • Вириваємо котлован по розмітці, укладаємо плівку або геотекстиль.
 • Зверху насипається щебінь шаром приблизно 10 див.
 • Після ретельної утрамбування насипаємо пісок. Перший шар (5-7 см) заливаємо водою і добре ущільнюємо, потім насипаємо другий шар піску (5-7 см) і знову зволожуємо і утрамбовується.
 • Тепер викладаємо каміння (спочатку великі, а між ними дрібні).
 • Засипаємо щілини піском, змітаємо зайве віником.
 • Заливаємо доріжку гарненько водою – пісок рівномірно і щільно заповнює шви.

Доріжки з великих кам’яних плит

 • За наміченим контуру майбутньої доріжки знімаємо шар ґрунту, який повинен бути більше товщини плит приблизно на 4-5 див.
 • На дно виїмки всипаємо сухий пісок, щоб можна було отримати рівну поверхню.
 • Потім викладаємо камінь так, щоб він був трохи нижче газону. Це роблять для того, щоб ножі косарки не зачіпали тверду поверхню плит.
 • Для мощення пішохідних зон відмінно підійдуть плитняк, колота бруківка, пилений камінь і камінь.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *