Осіння обробка теплиці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сьогодні хотілося поговорити про теплиці, тому що на сайті в основному увага приділяється вирощуванню рослин у відкритому грунті. Тим не менш, я вважаю, що теплицю не слід обділяти увагою. Тому дана стаття буде присвячена обробці теплиці восени.

Важливо пам’ятати, що після того, як в теплиці восени зібраний урожай її необхідно підготувати до зими. Якщо підготовка буде проведена правильно, то навесні готувати рослини до висадки буде набагато простіше.

Обробка теплиці восени після збору врожаю

Обробка теплиці восени після збору врожаю

В першу чергу починати потрібно з дезінфекції. З теплиці видаляються всі залишки рослин. Після чого необхідно окур її сірою, для чого її спершу змішують з гасом і разлаживают по всій довжині теплиці на залізних листах. Далі дану суміш підпалюють з однією із сторін і щільно закривають двері теплиці. В такому стані теплицю залишаємо на 5 днів. При виконанні даної процедури потрібно не забувати про заходи безпеки та використовувати засоби захисту: респіратор і рукавички. До речі – якщо в теплиці є щілини, то їх потрібно попередньо закрити. Вікна відповідно закривають. Після п’яти днів теплицю відкривають і провітрюють. Такий спосіб дезінфекції дає можливість позбутися від шкідливих комах, грибків та цвілі. До того ж процедура нескладна.

У тому випадку якщо каркас теплиці виготовлений з металу, то не варто проводити обробку описаним вище способом. Інакше метал буде покриватися корозією. Для металевих теплиць, як для стін, так і для самої грунту використовують розчин хлорного вапна, яким власне і проводять обприскування. Готують його так: беруть 400 г хлорного вапна на 10 л води. Настоюють протягом чотирьох годин.

Для обприскування природно зручно користуватися обприскувачем. Про них ви можете спочивати в статті по вибору обприскувачів. Після обробки теплицю можна відкривати через два дні і провітрювати. Металеві елементи піддаються обробці окропом, стіни, стеля чистять щітками. Крім цього обробці підлягає весь інвентар, дерев’яні поверхні. Для цього застосовується 10% розчин мідного купоросу.

Як відомо мідний купорос широко використовується для обробки садових дерев і чагарників. Також його застосовують для приготування бордоської рідини. До речі мідний купорос актуальний при обробці теплиці восени від фітофтори. Через два тижні описаний спосіб дезінфекції необхідно повторити. Ті, хто використовує теплиці з полікарбонату, для обробки можуть вдатися до першого способом із застосуванням сірки.

Обробка грунту в теплиці

Якщо слідувати правилам, то в теплиці кожні 3-5 років необхідна заміна грунту. Але в силу тих чи інших проблем зробити це не завжди можливо. Незалежно від того, чи є ознаки хвороб чи ні, дезінфекцію проводити необхідно. Як варіант можна скористатися такою порадою – кожен рік знімати шар грунту в 5-10 див. Одним з поширених захворювань рослин, як відомо, є фітофтороз.

Так от у боротьбі з фітофторозом, а також паршею, гниллю деякі досвідчені городники рекомендують перекопати землю і обробити її розчином марганцю. У тому випадку, якщо шар грунту, знятий в теплиці, здоровий, то його без побоювання можна використовувати на городі. Заражену ж грунт слід пересипати хлорним вапном, склавши її штабелями. Шар землі в 20 см пересипається 250 г хлорного вапна. Цю землю можна буде використовувати хоч на відритому ділянці хоч у теплиці через рік, а влітку її слід перемішати.

Внесення добрив

Щоб правильно підготувати теплицю до наступного сезону потрібно подбати також про добрива для ґрунту. В залежності від грунту будуть відрізнятися і мінеральні добрива, які потрібно внести. З органіки можна вносити гній, торф, тирса, а також компост, якій присвячена окрема стаття. Природно з внесенням органіки підвищується вміст гумусу, але при цьому не варто забувати, що вносячи гній або компост, грунт може бути заражена фітофторою. У тому випадку якщо ваша теплиця нерозбірна, тобто дах не знімається, то доведеться трохи попрацювати і завдати у теплицю снігу. Це необхідно для зволоження ґрунту, що навесні буде дуже до речі. В залежності від того, які у вашому регіоні зими необхідно виконати підпору даху на випадок сильних снігопадів.

Заключний етап обробки теплиці

Що ще можна додати до сказаного? Щоб обробка теплиці восени була повноцінною і завершеною дерев’яний каркас обробляють свіжогашеним вапном. Якщо каркас металевий, то місця, де відстала або облетіла фарба потрібно зачистити і покрити фарбою. Теплиці з скла слід вимити зсередини. Якщо в зимовий час не передбачається вирощування рослин, то плівка з теплиці знімається і миється в мильному розчині.

Також її дезінфікують за допомогою розчину мідного купоросу, після чого його сушать і складають до наступного сезону. Деякі обробляють теплицю навесні, але при цьому осіння обробка має свої переваги. І вони очевидні: навесні грунт вже буде підготовлений, що позитивним чином позначиться на майбутньому врожаї. Крім цього всі запахи використовуваної хімії до весни вивітряться, що теж є плюсом. Кожен погодиться, що набагато приємніше працювати, коли немає неприємних або що ще гірше шкідливих для здоров’я запахів. Ось на цьому моменті і завершимо статтю присвячену обробці теплиці восени. Сподіваюся, матеріал для вас був корисний.

Рекомендую подивитися в ув’язненні відео по розглянутій темі

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *