Вирощуємо печериці за болгарською технологією

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 4, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощуємо печериці за болгарською технологією фото

Вирощування грибів на дачній ділянці зараз стає дуже модним. Серед інших особливе місце займають печериці. Ми пропонуємо вам особливий спосіб вирощування цих грибів – по-болгарськи.

Печериці можна вирощувати майже скрізь. Ранньою весною вони відмінно розвиваються в квартирі в ящиках, а влітку – на грядці в укритої частини городу, в парнику і навіть під склом в теплиці. Ці гриби потребують багато тепла: мінімальна температура для росту грибниці – 14-20°С, для росту грибів – 11-22°С.

Основна умова для успішного вирощування шампіньйонів (печериць) – підготовка субстрату, який роблять із свіжого гною (або пташиного посліду). Якщо його мало, можна приготувати солом’яний підстил з подрібненої соломи, висівок.

На теплому, прихованому від протягів місці у кілька шарів укладають гній висотою 120 см. Кожний шар рясно поливають і утрамбовують. Через кілька днів, коли гній розігріється приблизно до 60°С, його перелопачують, щоб зовнішні шари потрапили всередину. Приблизно через 5 днів бурт перемішують знову, а після третього перелопачивания, тобто через 20 днів, отримують компостний бурт коричневого кольору. Він повинен розпадатися і не мати запаху аміаку.

Приготовлений субстрат (товщиною до 20 см) настилають на ґрунт у погребі або в парнику. Злегка утрамбовують, негусто розкидають грибницю і вкривають її шаром субстрату в 3 см. Потім основну частину міцелію вдавлюють в субстрат на глибину 4 см на відстані приблизно 20 см один від одного. За болгарською технологією вирощування печериць для кращого розростання міцелію необхідна така подвійна посадка (шляхом розсіювання і поглиблення).

Щоб грядка не висихала, бажано накривати її газетами або перфорованою плівкою. Приблизно через 3 тижні, коли вже є впевненість, що грибниця прижилася і розростається, субстрат прикривають шаром покривної землі в 3 см, до складу якої входить земля, пісок (краще річковий) і торф.

Через 4-5 тижнів з’являються перші гриби: їх збирають, коли головки досягнуть напівкруглої форми діаметром близько 5 див. Печериці обережно виймають з субстрату обертальним рухом руки. З площі 1 кв.м можна зі-брати 9 кг грибів. В ході збору врожаю, який триває 4-5 місяців, грядки треба поливати, а льох або парник провітрювати.

Норма витрати зернового міцелію (на основі пшениці або жита) – 1 кг/1 кв.м.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *