Як самостійно побудувати теплицю з полікарбонату

За допомогою теплиці на дачній ділянці можна в кілька раз збільшити урожай і захистити рослини під час холодів і негоди, в якості матеріалу багато дачники використовують для теплиць звичайний поліетилен, але він не довговічний і щорічно доводиться робити заміну. Альтернативою може стати теплиця з полікарбонату, про те, як її зробити своїми руками далі спробуємо розібратися в деталях.

Полікарбонат: основні характеристики і переваги матеріалу

Цей матеріал являє собою кілька шарів пластика, які можуть бути різної довжини і ширини, полікарбонат має ряд переваг:

 • Міцність полікарбонату в кілька сот разів більше міцності скла, матеріал довговічний і витримує різні навантаження.
 • Забезпечує надійний захист рослин від агресивного сонячного впливу.
 • Витримує перепади температур.
 • Має високу теплоізоляцією.
 • Полікарбонат легше монтується, ріжеться, з ним набагато простіше працювати.
 • Невелика вага матеріалу.
 • Легко очищається від забруднень.
 • Доступний за ціною (варто також як звичайне скло).

При правильному догляді теплиця з пропонованого полікарбонату прослужить не один десяток років, при видаленні бруду з матеріалу не рекомендують використовувати миючі засоби, що містять хлор і лугу, досить вимивати теплицю звичайною водою.

Як зробити теплицю своїми руками

Перше що потрібно зробити – це накреслити план майбутньої споруди, а також визначиться з місцем розташування теплиці на ділянці. Оптимальне місце для теплиці там, де є вільний простір (його знадобитися багато), в дали від дерев, так природна вентиляція в теплиці буде набагато краще.

Далі потрібно визначитися з формою теплиці, найбільш проста і поширена форма – це форма у вигляді арки, також можна спорудити теплицю з двосхилим дахом, або зробити додаткову прибудову до будинку.

Коли всі підготовчі роботи закінчені можна приступати до заливання фундаменту майбутньої теплиці, це кістяк всієї будови, тому потрібно ретельно виконати роботу.

Особливості конструкції

В теплиці повинні бути вікна і двері, за допомогою яких і буде здійснюватися природна вентиляція. Краще робити конструкцію у вигляді арки, вона забезпечує повноцінний приплив повітря рослинам, для того, щоб легше було відкривати ока в даху та стінах теплиці необхідно встановити важелі для відкривання вікон.

Важливо! Вікна в теплиці повинні займати чверть простору всієї теплиці, для її повноцінного провітрювання.

Щоб за рослинами було простіше доглядати необхідно спорудити бордюри і доріжки між грядами.

Підготовка фундаменту

Є кілька пристрою фундаменту, вибір залежатиме від особливостей ділянки і його грунту, а також від розташування ґрунтових вод. На цьому ж етапі робіт роблять і загородження для майбутніх грядок.

Рада! Який би тип фундаменту не був обраний, укладку краще робити не нижче 30 см від поверхні, це допоможе захистити поверхню від пошкоджень.

Найбільш міцними і долгове5чнимі вважаються фундаменти з цегли та бетону, але, якщо не дозволяють кошти, можна зробити фундамент з брусів.

Установка конструкції теплиці і монтажні роботи

Всю роботу по монтажу можна розділити на кілька етапів:

 • Готується каркас арки теплиці.
 • Скріплюються всі елементи між собою (як матеріал для каркаса краще використовувати деревину, вона витримує великі навантаження).
 • Встановлюють віконні прорізи, двері теплиці.
 • Готовий каркас покривають листами полікарбонату.
 • Ретельно закріплюють всі деталі теплиці.

Монтувати якісну теплицю з полікарбонату можна самостійно, важливо при цьому дотримуватися основних вимог її експлуатації, і з точністю до міліметра виміряти всі параметри.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *