Зливові лотки, розрахунок, вибір, установка

Досить серйозною проблемою для власників власного будинку або дачі є те, що талі і дощові води часто залишаються на ділянці або проникають в житло. Для того щоб вирішити цю проблему раз і назавжди, треба подбати про зливової каналізації, що усуває цей недолік.

Зливові лотки, на сьогоднішній день, виготовляють з металу, залізобетону, пластика або композитних матеріалів. Конструкція лотка для відводу води має на увазі свою решітку, яка крім іншого, надає лотку привабливий вигляд.

Кожен матеріал, з якого виготовляються лотки, має свої недоліки і переваги.

Металеві лотки повинні мати відповідну товщину і захист від корозії. Часто для цих цілей застосовується чавун. Він має велику вагу і для установки таких літаків буде потрібно спеціальна техніка. Лотки зі сталі більш легкі, осінь міцні, але мають високу вартістю. Тому, з металу, як правило, виготовляють кришки, а лотки РЖД роблять з іншого матеріалу.

Переваги бетонних лотків в їх невисокою вартістю, довговічності і прохідності. Недолік – високий вагу.
Для інформації. Стандартна довжина таких виробів 1000 мм. Ширина і висота може варіюватися від 100 до 500 і від 90 до 760 міліметрів відповідно.
Часто такі човни встановлюють біля доріг, оскільки їм під силу витримати високе навантаження.
Для виробництва літаків використовують поліетилен і пропилен. Відповідно, човни виходять легкі, їх легко транспортувати, а встановлювати їх можна власноруч. Для пластикових лотків не існує жорстко певних розмірів і кольорів – все залежить від бажання замовника. Вони менш довговічні, ніж бетонні, але добре прохідні, тому мало схильний до засмічення.

Лотки також виготовляють з суміші пластику й бетону – полімер.

Для інформації. Це легке і міцне виріб, що випускається довжиною 1000 мм і шириною від 70 до 300 мм. Висота може бути різною.
При виборі виробів для цілей водовідведення, треба враховувати розміри площі, на якій їх передбачається встановлювати, їх розміри і особливості матеріалу, з якого вони виготовлені. Важлива висота лотка. Вона характеризується обсягом води, яку треба прибрати з ділянки. Існує проста формула розрахунку обсягу стічних вод, яку легко впізнати у відповідному довіднику.

Для установки лотка копаються траншеї з ухилом 10 мм на метр, щоб забезпечити самоплив рідини. Дно траншеї добре ущільнюється і засипається піском, він послужить додатковим дренажем. Якщо лоток із пластику, то для нього роблять підставу з бетону. У цю форму з бетону укладають сам лоток. Лоток закривається гратами, яка повинна бути на 10-15 мм нижче рівня землі. Вона буде надавати системі естетичний вигляд і затримувати велике сміття. З’єднують лотки спеціальними пристроями, які визначені його конструкцією. Стики замазують герметиком, щоб вони не пропускали воду. Правильно встановлена ​​система водовідведення, позбавить ділянку від затоплення і зробить перебування в заміському будинку приємним і необтяжливим.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *