Як виростити печериці взимку?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 6, Рейтинг: 4,17 із 5)
Loading ... Loading ...

Як виростити печериці взимку? фото

Для багатьох найвідоміший гриб – шампіньйон. Тому часто виникає питання, а чи можна перенести грибницю з городу додому і вирощувати печериці в приміщенні взимку?

При наявності теплого підвалу або затіненій непрозорою плівкою теплиці, що  обігрівається – так. Готовий компост, взятий з городу або заздалегідь приготований, укладаю в гряди або в ящики, стелажі шаром 25-30 см (100 кг/кв.м) і втрамбовую (при натисканні рукою повинен злегка пружинити).

Останнім часом вирощую печериці в поліетиленових мішках, в які вкладаю не менше 10-25 кг компосту шаром, зазначеним вище. Через 2-3 дні, коли температура компосту знизиться до 23-27°С (оптимальна-24-25°С), саджу грибницю. Тільки якісний посадковий матеріал може забезпечити високий урожай. На 1 кв. м площі знадобиться 500 г зернової грибниці.

Припіднімаючи компост і в утворену ямку на глибину 4-5 см розміщую шматочок грибниці завбільшки з сірникову коробку. Прикриваю її компостом і злегка притискаю. Саджу в шаховому порядку на відстані 20-25 см. Зернову грибницю можна просто розсипати по поверхні грядки, закрити шаром компосту 4-5 см і злегка його ущільнити.

В цей час в приміщенні повинно бути волого. Якщо грунт пересихає, вкриваю гряду папером (мішковиною) і обережно поливають з лійки з дрібним ситечком або шланга з розпилювачем. При цьому вода не повинна потрапити на грибницю.

Температура повітря в приміщенні – 14-25°С, а в компості – 23-27°с. Якщо остання перевищить 27°С, гряди потрібно охолодити, добре провітривши приміщення. Якщо ж температура компосту нижче необхідної, треба вкрити гряду сухий мішковиною або соломою і підняти температуру на 2-3°С.

Через 7-12 днів після посадки грибниця повинна добре розростися. Щоб перевірити це, злегка при-піднімаю компост в місці посадки, від якого повинні відходити білі паутинистые нитки на 5-8 см навколо.

Через 12-20 днів (в залежності від швидкості розростання грибниці) поверхня ящиків, мішків або засинаю покривним грунтом (шаром вологої землі товщиною 3-4 см). Це важливо для росту грибів. Через 3-5 днів після цього температуру в приміщенні знижую до 14-17°С. Стежу, щоб вона не перевищувала 20°С, інакше печериці рости не будуть. Земля на грядках повинна бути завжди вологим. При пересиханні на ній утворюється кірка, що перешкоджає як розростання грибниці, так і доступу до неї повітря. Тому регулярно зволожую гряди, дуже обережно поливаю їх з лійки або кроплю з розпилювача. Струмінь води повинна бути слабкою, щоб волога залишалася в покривному грунті, але ні в якому разі не в компості, що призведе до відмирання грибниці і може різко знизити або навіть знищити весь урожай.

Через 15-20 днів після засипання покривного ґрунту (і, відповідно, через 27-40 днів з дня посадки грибниці – в залежності від температури повітря в приміщенні) з’являються перші гриби. Спочатку печериці ростуть гніздами по 5-8 і навіть по 20 штук. Коли грибниця розростається по всій гряді, гриби ростуть рівномірно по її поверхні.

З моменту появи печериць приміщення ретельно провітрюю, не допускаючи протягів. Взимку для підтримання постійної вологості повітря 85-90% ставлю ємності з водою (влітку, у спеку, просто змочую цементну підлогу).

Гриби збираю обережно, щоб не пошкодити плодове тіло і грибницю, – просто викручую їх з грунту. Ці місця відразу присипаю покривної землею. Вона стане в нагоді і якщо на поверхні грунту при нестачі свіжого повітря утворилася щільна біла кірка з грибниці (строма). Кірку обережно видаляють, а місце присипаю покривної сумішшю, збільшуючи при цьому приплив свіжого повітря.

Плодоношення печериць в закритому приміщенні (залежно від умов вирощування) триває 2-4 місяці. За цей час за описаним способом збираю від 4-6 до 10-15 кг грибів з 1 кв.м. А при дуже хорошому догляді і більше. Печериці плодоносять хвилями.

Соціальні мережі

One thought on “Як виростити печериці взимку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *