Конструкції стін: визначаємося з матеріалом

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Цегла – найпопулярніший будівельний матеріал, який використовується для зведення стін і перегородок в багатоповерхових і одноповерхових будівлях і спорудах, а також для заповнення внутрішніх порожнин в монолітно-бетонних конструкціях.

саман

саман

Завдяки їм, конструкції зводяться стін є надійними і міцними, а його фізичні характеристики вже давно перевірені часом. Цегла служить прекрасним джерелом збереження тепла в будинку в зимову погоду, а також оберігає його від спеки в літній час.

Крім того, цегляні стіни створюють біологічно сприятливу атмосферу всередині приміщення і запобігають появі вогкості і холоду. Найдешевші конструкції стін, а точніше одні з найбільш – створюються за допомогою даних штучних камяних блоків, монтажна схема досить проста і не вимагає наявності спеціальної техніки, фізико-механічні властивості відповідають всім вимогам і нормам по будівництву навіть в сейсмічних районах.

Різновиди цегли керамічної

Силікатна цегла виготовляється з дрібнозернистого силікатного бетону. Використовується в основному для облицювання і кладки несучих стін.

Керамічна цегла виготовляється шляхом випалу глини. Сфера застосування керамічної цегли різноманітна, також як і різноманітні підвиди цього матеріалу. Наприклад, це може бути керамічна цегла повнотіла і пустотіла, лицьову цеглу, потовщений і його всілякі види (фігурний, фасонний, ангобірованний, фасадний).

Крім всіх видів, керамічна цегла може поєднувати відразу кілька сукупних характеристик. Широко популярний фасонний цегла, який може бути як облицювальною, так і будівельним. А фасадна цегла може бути і повнотілою, і порожнистим.

Виробництвом керамічної цегли займаються сучасні заводи, які використовують інноваційні технології, що дозволяють виготовляти два види продукту: цегла напівсухого пресування і потовщений цегла пластичний.

Другий вид отримують шляхом видавлювання маси зі значним вмістом вологи. Далі, цю масу розрізають на цеглу і обпалюють. При цьому розмір керамічної цегли зменшується приблизно на 5-10%.

фігурна цегла

фігурна цегла

Окремо варто сказати про особливості пустотілого і повнотілої цегли, як різновидах керамічного, а також сферах їх застосування.

Повнотіла цегла пластичного формування часто використовують для виготовлення фундаменту і цоколів, тобто тих конструкцій, куди може проникати волога.

Пустотілі ж цеглини мають більш високими технологічними та експлуатаційними характеристиками. Освіта пустот в цеглі відбувається завдяки керна, які знаходяться в вихідний частини голівки преса. Потовщений цегла пустотіла набагато швидше сохне і плюс до всього знижується напруга від усадки під час сушіння, завдяки наявності тих самих пустот.

Важливо відзначити, що ці порожнечі сприяють швидшому прогріванню виробів, рівномірно розподіляють температуру, а також знижується загальна витрата палива. В кінцевому підсумку, все це забезпечує високу якість цегли, точність геометрії і відсутність тріщин. Відзначимо, що повнотіла цегла має близько 13% порожнеч від усього обсягу вироби.

Виробництво лицьового повнотілої і саману

Цегла керамічна виробництво лицьової повнотілої і саману – це окрема технологія отримувати вироби, що володіють певними естетичними властивостями. Це:

 • Точні розміри;
 • Декоровані або загладжені межі.
Теплоізоляція огороджувальної конструкції

Теплоізоляція огороджувальної конструкції

Така цегла відмінно підходить для фасадних оздоблень, декорованих стін, а за своїми характеристиками (морозостійкості і міцності) нітрохи не відрізняється від звичайного цегли. Іншими словами, лицьову цеглу, такий же відмінний інструмент в руках професіоналів. Тому вибирати той чи інший вид керамічної цегли, слід, перш за все, в залежності від індивідуальних побажань і призначення майбутнього приміщення.

Позитивні якості використання в будівництві цегли:

 • Так як даний матеріал користується великим попитом, то і виробництво його є добре налагодженим, що робить його доступним товаром, який можна знайти на будь-якому будівельному ринку;
 • Характеристики міцності показники відповідають нормам СНиП, що робить його придатним і при будівництві в сейсмічно-активних районах (проте найчастіше він використовується як матеріал для заповнення стінових прорізів, так як при наявності сейсміки, будинок будується або комплексним або каркасних);
 • Можливість будівництва висотних споруд (знову-таки цегла використовується для заповнення стінових прорізів);
 • Конструкції цегляних стін досить прості при складанні і не вимагають спеціальної важкої будівельної техніки і пристосувань;
 • Можливість вести збірку одразу в кількох частинах, тобто можливість організувати відразу кілька захваток, що значно збільшує швидкість збірки.

Однак є і деякі негативні сторони у такого будівництва:

Шви з цементно-піщаного розчину є містками холоду, а так як шви становлять близько 10-12 мм, то в підсумку вони складають близько 15-20% всієї площі, що позначається на показнику теплоізоляції.

Лінійні розміри цегли

З урахуванням того, що зараз на будівельних ринках є дуже багато аналогів даного матеріалу з різними розмірами – керамічні блоки, шлакоблоки тощо, потрібно знати, що сандартного розміри цегли є 250х120х65 мм або 250х120х88 мм, також відомий як “полуторний”. Нерідко можна почути про стіні – “товщина в цегла” або “в півцеглини” – тобто дана величина привязана до лінійними розмірами, а саме по довжині, наприклад товщина стіни в півцеглини дорівнює 120 мм, а в цегла – 250 мм і т.д.

Основні поняття і терміни:

 • Постіль – горизонтальна площина, на яку укладається цементно-піщаний розчин і згодом – цеглу;
 • Каганець – найбільша за площею поверхні сторона цегли;
 • Тичок – менший за розміром торець цегли (довжина якого 120 мм);
 • Ложок – більший за розміром торець цегли (довжина якого 250 мм).

Опис схем укладання і систем перевязки

Конструкції деревяних стін

Конструкції деревяних стін

Конструкція стін диктує про те, як слід вести монтажні роботи і який тип укладання вибирати.

З точки зору теплотехніки – товщина стіни величина розрахункова, причому всі конструкції стін повинні підбиратися і перевірятися відповідно до даних вимог, в іншому випадку може бути порушена або бути недостатньою теплоізоляція, в результаті чого тепловтрати будуть великими і, відповідно, експлуатація приміщення не буде комфортним , до того ж значно зростуть витрати на додаткові обігрівальні або охолоджуючі прилади.

Також якщо точка роси опиниться всередині приміщення (це відбувається якщо різниця температур в приміщенні і зовні дуже велика, а товщина стіни недостатня, щоб знизити в результаті різницю, не давши тієї критичної точки досягти умові виникнення), тобто зявлятиметься конденсат на внутрішній поверхні стіни, що створить дуже багато незручностей.

Також перед укладанням стіни необхідно визначитися з обробкою, так як і даний фактор впливає на монтажну схему проведення роботи, а саме на систему закладення швів кладки. Якщо поверхню в результаті буде штукатуритися, то бажано залишати шви на 10-15 мм порожніми – така кладка називається пустошовной – це забезпечить додаткове зчеплення розчину і стіни, збільшивши міцність шару.

Існує кладка вподрезку, коли ліжко роблять з великою кількістю розчину, надлишки якого видавлюються в процесі укладання, а потім кельмою “підрізають” видавлений шар, розрівнюючи розчин врівень зі стінкою. А також існує кладка під розшивку – використовуючи лицьову цеглу, який і буде підсумкової обробкою фасаду, надаючи йому дуже охайний і акуратний вигляд, проте в даному випадку потрібно строго витримувати горизонтальність рядів і інтервал всіх вертикальних рядів – в даному випадку різнокаліберні шви будуть видні і відразу зіпсували б всю естетику виду. Після укладання цегли шви затираються розшивкою, яка надає форму опуклого півкола або напівкруглої виїмки.

Укладання цегли вимагає теж певних умов, а саме перевязки поперечних або вертикальних швів – конструкція стін в даному випадку стає міцнішою, а кладка – більш “однорідної”, не даючи кожному з вертикальних рядів кладки працювати самостійно, і саме за цієї умови виникають основні види або системи перевязки цегли:

утеплення стін

утеплення стін

 • Однорядна система перевязки – в даному випадку ложкових ряд чергується з тичковим, причому зсув тут відбувається на чверть цегли – 60 мм;
 • Багаторядна система перевязки – укладаються кілька ложкових рядів, потім тичковий, при цьому зміщення вертикальних швів в ложкових рядів дорівнює половині цеглі – 120мм, а зсув вертикальних швів ложкового і тичкового ряду як в однорядною системі – 60 мм.

Конструкції цегляних стін при камяній кладці також розрізняються по деяких особливостей:

 • Повнотіла цегляна стіна – закладається цеглою весь обсяг стіни. Найпоширеніший, однак, якщо товщина стіни більше 1,5 цегли, то вартість такої стіни не завжди виходить рентабельною, так як вартість її підвищується, а показники теплоізоляції не є найкращими з усіх аналогів цегляних кладок, хоча несуча здатність і міцність найвища;
 • Колодцевая цегляна кладка – значно заощаджує витрати цегли за рахунок наявності пустот в стіні, хоча звязок внутрішньої кладки і зовнішньої забезпечується перевязкою через деяку відстань, шляхом укладання цегли поперек стіни.

Порожнечі значно збільшують теплоізоляційний показник, зменшуючи тепловтрати, також нерідко там влаштовують додатковий теплоізоляційний шар, укладаючи мінеральну вату, пінопласт або інші аналоги теплоізоляційних матеріалів.

Однак в даній кладці посиленими залишаються кути, практично повністю закладаючись цеглою, щоб забезпечити несучу здатність кладки. Показник міцності нижче ніж у конструкції стін при полнотелой кладці, хоча витрата, а відповідно і ціна – нижче.

Укладання полегшеної цегляної стіни – являє собою фактично дві самостійні стіни.

Часто застосовується з метою збільшення теплоізоляції, так як в даному випадку можливо організувати не тільки повноцінний теплоізоляційний шар, але і залишити невеликий вентиляційний простір – близько 10-15 мм.

Також нерідко застосовується якщо передбачений варіант укладання під розшивку, так як лицьову цеглу коштує набагато дорожче звичайного, а повністю укладати стіну з лицьової цегли немає необхідності, адже всередині оздоблення стін буде проводитися обовязково. Має самий мінімальний показник міцності, але теплоізоляція найкраща.

Монтажні особливості при виробництві цегляної кладки

Стіна в розрізі

Стіна в розрізі

Необхідно памятати, що за умови сильної спеки цегла необхідно вимочувати кілька годин, в іншому випадку він буде забирати вологу з розчину, не даючи тим самим набрати міцності останньому, в результаті чого вся конструкція цегляних стін не буде забезпечувати необхідних показників міцності, звязок між цеглинами буде порушена, а сам розчин буде кришитися. Після такого нерідко можлива поява наскрізних тріщин в стінах.

Конструкція стін диктує початок кладки з поверхні цоколя, на який попередньо укладається шар гідроізоляції і влаштовується цементно-піщана ліжко для першого ряду. Часто вдаються для перевірки правильного укладання до установки шнурів-прічалок – вони дозволяють легко контролювати правильне укладання в горизонтальному положенні, також для повірки горизонтальності всієї ширини стіни використовують рівень.

Нерідко укладання починають з кутів, одночасно піднімаючи їх на деяку висоту, роблячи перевірку вертикальності схилом, потім приступають до закладки утворився отвору. Для підвищення міцності всієї кладки влаштовують укладку сталевої сітки по всій довжині ряду з кроком по вертикалі близько 5 рядів.

Конструкція цегляних стін є одним з найпоширеніших способів при будівництві на увазі свою доступність як в плані вартості, так і в плані можливості проведення роботи власноруч.

Конструкція цегляних стін застосовується як у цивільному, так і в громадському будівництві, дуже часто до даного виду вдаються і при будівництві власних котеджів, будинків. Даний матеріал отримав таке визнання через показника ціна-якість, яке є виправданим і по сей день.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *