Квіти кімнатні – вирощування та догляд

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 6, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Квіти кімнатні - вирощування та догляд фото

Квіти кімнатні наповнюють будь-яку кімнату енергією життя, створюють настрій і благотворно впливають на здоров’я. До того ж всі ми знаємо, що тільки поряд з хорошими людьми зелень рясно розростається. Відомо також, що квіти реагують на добре ставлення до них і від цього розпускаються пишним листям та квіточками. Проте однієї тільки теплою турботою ситий не будеш, тому дуже важливим моментом є і правильний догляд за кімнатними рослинами.

Вирощування та догляд за кімнатними квітами

Що люблять квіти кімнатні

Більшість з них все-таки потребують світла і теплого повітря. До таких, наприклад, можна віднести олеандр і гібіскус. Їх слід розміщувати на сонячній стороні. Але є й інші квіти кімнатні, типу хлорофітума, гортензії, бегонії, традесканції, аспідістри – їм саме місце на малоосвітлених вікнах північної сторони.

Влітку рекомендується виносити рослини на свіже повітря, щоб вони дихали, широколиственим можна влаштовувати душ, змиваючи пил і освіжаючи від задухи. Але не забувайте стежити за тим, щоб зовнішні подразники не завдали шкоди вашим улюбленцям.

Кімнатні квіти треба оберігати від різкого впливу: протягів, прямих променів сонця (фіранкою або газетою), обігрівачів і батарей. Більш або менш терплячі до температурних коливань алое, традесканція, драцена, фікус, аспідістра. Є, правда, серед кімнатних рослин “загартовані”, наприклад, примула, герань, гортензія.

Які ґрунти підійдуть кімнатним квітам

Оскільки грунт для рослин є життєво важливим елементом, то вам необхідно подбати про те, щоб він був насиченим корисними речовинами.

Якщо плануєте висаджувати відростки, то зробіть наступний склад: на дві частини листової і перегнійної землі візьміть по одній частині дернової грунту і піску. Для великих рослин, типу фікуса, зробіть всіх названих грунтів по одній частині, а дерновий – три.

Поливання кімнатних рослин

Більшість квітів все-таки не люблять рясного зволоження, особливо в цьому плані відрізняються кактуси, не дуже вологолюбні також алое, агава. А ось крупнолістові (скажімо, фікус) люблять вологу. Перед черговим поливом звертайте увагу на верхній шар ґрунту: він повинен бути сухим. Приготуйте прохолодну, але не холодну воду (не нижче 23 градусів), поливайте не під самий корінь. Злийте зайву вологу з піддона, щоб коріння не гнилі. З цією ж метою не поливайте занадто часто. Взимку, природно, – рідше.

У період з березня по вересень не забувайте підгодовувати рослини приблизно раз на місяць. Недолік поживних речовин дуже швидко позначається на зовнішньому вигляді квітів. Якщо в ґрунті не вистачає азоту, у рослини стають дрібним і блідим листя. Дефіцит фосфору призведе до того, що квітка все рідше буде радувати вас своїм цвітінням. Виправити ситуацію допоможуть добрива.

Слідкуйте за зовнішнім видом ваших рослин: вчасно видаляти сухе листя, так як, згідно фен-шуй, сухе листя несе негативну енергію. В той же час не забувайте хоча б раз на тиждень протирати вологою ватою (або марлею) листя квітів з обох сторін. Так їм і дихати буде легше і вони будуть виглядати набагато приємніше.

Квіти кімнатні – відео по вирощуванню та догляду

Соціальні мережі

One thought on “Квіти кімнатні – вирощування та догляд

  1. Аня

    Цветы комнатные наполняют квартиру жизнью. Как можно их не любить!
    А правильно выращивать комнатные растения надо уметь. Спасибо за статью.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *