Виростити квіти з насіння лобелії зможе кожен!

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Виростити квіти з насіння лобелії зможе кожен!

Серед великої кількості дрібних квітів-однорічників одною з найбільш привабливих є найніжніша лобелія, вирощуванням якої з кожним днем займається все більше людей. Це рослина чудово виглядає в змішаних квітниках як грунтопокривник або пухнастого бордюру, і в підвішених на терасі кашпо.

Буйні «водоспади» дрібних блакитних, бузкових, рожевих або ніжно-білих квіточок лобелії прикрасять дім, а густий «килим» із цієї рослини ефектно освіжить присадибну ділянку.

Існує понад 300 видів даної культури, які садівники поділяють на три форми:

 • Компактну, що представляє собою невеликі кущики-кульки з діаметром близько 15 см.
 • Пряморостущю з кущами висотою до 30 см.
 • Ампельну з спадаючими у вигляді каскаду пагонами, що досягають 35-45 см в довжину.

лобелія

З усіх перерахованих видів сучасні квітникарі найбільше полюбили останню (каскадну) форму. Її відрізняють довгі пагони, незамінні для висадки у підвісні горщики. Господарям, які твердо вирішили спробувати свої сили в культивуванні цього однорічника, слід запастися терпінням на період вирощування розсади, оскільки саме він в справі отримання чудових квітів з насіння лобелії є самим важким.

Вирощування розсади

Секрети посіву насіння

Секрети посіву насіння

Найкращий період для посіву насіння припадає на кінець лютого – березень, коли сіянці вже зможуть отримувати достатню кількість природного світла, завдяки чому рослина стане більш міцною і компактною.

Грунт для розсади простіше купити у спеціалізованій торговій точці, але можна з осені підготувати грунтовий субстрат, що включає дерновий городній грунт, перегній, річковий пісок, торф та вапно (останній компонент необхідний для нормалізації кислотності складу).

Щоб при вирощуванні з насіння лобелії розсада проростала рівномірно, їх краще змішати з піском. Можна придбати посадковий матеріал у вигляді гранул – вони без проблем висаджуються в торф’яні касети, що позбавляє від клопіткої процедури пікіровки.

Етапи висадки насіння лобелії на розсаду:

 • у широкий дрібний контейнер з дренажними отворами поміщають підготовлений субстрат, несильно утрамбовують його, поливають і залишають на 24 години. В ідеалі вода для первинного поливу грунту повинна містити фунгіцид;
 • насіння поміщають на зігнутий листок паперу і, шляхом постукуючи по ній пальцями, рівномірно висипають на підготовлений субстрат;
 • висіяне насіння збризкують слабким розчином перманганату калію з розпилювача;
 • контейнер накривають склом і поміщають у тепле місце.

Особливості догляду за розсадою

Особливості догляду за розсадою

На «ясельному» етапі вирощування лобелії її саджанці необхідно щодня провітрювати, тобто піднімати на кілька хвилин скло, видаляти з нього конденсат, після чого вже зворотною стороною знову накривати ємність. Через тиждень-півтори почнуть з’являтися сходи. Це означає, що скло слід зняти, а контейнер з розсадою помістити в прозорий целофановий пакет і поставити в досить світлому місці, але не під прямими сонячними променями. Отриману «теплицю» теж доведеться щодня «розпаковувати» для провітрювання розсади і видалення конденсату з целофану.

Щоб уникнути надмірно бурхливого зростання (витягування) розсади і для її загартовування в денний час ємності зі сходами краще помістити на засклену веранду або балкон, де і не жарко, і досить світло. На ніч лоток слід заносити в будинок, забезпечуючи сходам додаткову підсвітку вечорами і в погану погоду.

Рясно поливати насіння зверху не варто із-за можливості появи цвілі і подальшого загнивання паростків. Це слід робити за допомогою шприца з голкою. Але найкращим варіантом зволоження сходів лобелії є періодичний підлив в піддон невеликої кількості води.

Пікірування

Пікірування

Утворення перших листочків – це сигнал для пікірування лобелії у спеціальні горщики для розсади, для чого слід відбирати по 3-5 найбільш міцних рослин. Перед цією процедурою грунт слід рясно полити, щоб при поділі розсади не пошкодити її. Між групками пересаджених «малюків» слід залишати відстань в 2-3 см, після чого їх акуратно трамбують і поливають.

Кущові сорти через деякий час (коли паростки досягнуть 3-х см) необхідно прищипнути, що забезпечить більшу ветвистість, а для каскадних ця процедура буде зайвою, оскільки їх краса забезпечується саме пониклими стеблами. Для подальшого якісного розвитку, розсада повинна знаходитися на світлому підвіконні при температурі +15°C (+-2°C).

Висаджування в грунт

Висаджування в грунт

Коли встановиться плюсова температура, можна буде приступити до висадки розсади з тимчасових лотків у відкритий грунт. Дана процедура подібна пікірування: маленькими групками, захоплюючи стебла разом із землею за допомогою спеціальної лопатки або шпателя. Інтервал між кущиками повинен складати від 10 до 15 см. Якщо забезпечити лобелії правильний догляд з етапу її вирощування з насіння до висадки в грунт і далі, то рослина зацвіте на початку літа і буде прикрашати будинок з ділянкою до самих заморозків.

При вирощуванні лобелії їй слід забезпечити такі умови:

 • рихлий і помірно родючий грунт (при сильно живильному грунті рослина буде викидати буйну зелень при слабкому цвітінні);
 • достатнє освітлення, для чого слід вибрати сонячну або напівзатінену ділянку;
 • регулярний полив – рослина вимагає велику кількість вологи;
 • періодичне внесення добрив;
 • обрізку рослин, завдяки чому кущики виходять пишніше.

«З коханими не розлучайтеся…»

лобелія

Сорт лобелії, який особливо сподобався можна продовжити вирощувати і взимку, щоб отримати навесні якісний посадковий матеріал. Для цього досить викопати в жовтні кущ і пересадити в горщик, а в березні розчеренкувати його і висадити в широкий контейнер для розсади. Так можна без особливих клопотів отримати достатню кількість посадкового матеріалу до нового сезону.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *